محصولات آسیکو

شرکت مهندسی آسیکو به دلیل نیاز روز افزون صنایع و جمعیت انسانی به آب با کیفیت مناسب، اقدام به طراحی و ساخت پکیج ها و سیستم های تصفیه آب آشامیدنی نموده است. فرآیندهای تصفیه آب، بسته به کیفیت آب خام و همچنین کیفیت آب تصفیه شده مورد نظر طراحی و ساخته می شود. این فرآیندها شامل موارد زیر می باشد:

 

اسمز معکوس (RO)

تبادل یون (Ione Exchange)

انعقاد، لخته سازی و ته نشینی

الکترولیز

 شرح فرآیند اسمز معکوس

 

 اسمز معکوس یک فرآیند فیزیکی جداسازی است که در این فرآیند، جریان آب خام به دو جریان آب محصول و جریان آب تغلیظ شده تقسیم می‌شود. به جریان غلیظ‌تر، آب شور و یا دورریز هم گفته می‌شود. در این فرآیند، آب خام (تصفیه نشده) توسط پمپ به داخل محفظه‌ای که دارای غشای نیمه‌تراوا (ممبران) می‌باشد، رانده می‌شود چون تقریبا فقط آب خالص می‌تواند از غشا عبور کند. به این ترتیب آب تقریبا خالص در یک طرف غشا و آب تغلیظ شده از ناخالصی‌ها در طرف دیگر خواهیم داشت. غشای اسمز معکوس را نیمه‌تراوا می‌نامند چون غشا همچون یک فیلتر عمل می‌کند. به گونه‌ای که مولکول‌های حلال از آن عبور کرده ولی مولکول‌های ناخالصی‌ قادر به عبور از غشا نیستند. بنابراین غشا برای مولکول‌های حلال، تراوا و برای مولکول‌های ناخالصی، ناتراوا می‌باشد. غشای مناسب برای اسمز معکوس باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد. مثلا در برابر حمله مواد شیمیایی یا بیولوژیکی مقاوم بوده و قدرت تحمل فشار اعمال شده را داشته باشد و از همه مهم‌تر در برابر تغییرات pH   مقاوم باشد.

 

روش اسمز معکوس می تواند کل مواد جامد محلول در آب را تا بیش از نود و نه درصد کاهش دهد. در عمل حذف تا نود و پنج درصد معمول است. حذف باکتری، ویروس و میکروب های دیگر صد در صد است. اما در عمل به دلیل آب بندی نشدن بخش های مختلف ممکن است، مقداری از این مواد در آب تصفیه شده دیده شوند.

 

هر جا که حذف مواد آلی اهیمت حیاتی داشته باشد (مثل پزشکی، داروسازی و صنایع الکترونیک) روش اسمز معکوس می تواند روش مناسبی باشد، با این مزیت که هم نسبت به سایر روس ها اقتصادی تر است و هم سرعت کار با این روش بالا است. امروزه اسمز معکوس اقتصادی ترین روش برای تهیه آب آشامیدنی از آب های نیمه شور است.