محصولات آسیکو

هواده سطحی ( Surface Aerator) شرکت مهندسی آسیکو

هوادهی و اختلاط راکتورهای بیولوژیکی را می‌توان با استفاده از هواده سطحی انجام داد. این دستگاه‌ها با امکان طراحی در اندازه‌های مختلف استاندارد، اکسیژن مورد نیاز کاربردهای خاص را تامین می‌کنند.

 

مشخصات کلی هواده‌های سطحی دور تند ساخت آسیکو:

الکتروموتور, 1450 rpm, IP55, Class F  ساخت زیمنس یا مشابه اروپایی، توربین و شافت از جنس SS316، بالن شناور از جنس ST-37 با ضخامت 4 میلی‌متر با روکش فایبرگلاس ضد خوردگی، دارای نشان استاندارد اتحادیه اروپا (CE)

مشخصات کلی هواده‌های سطحی دور کند ساخت آسیکو:

الکتروموتو 1450 rpm, IP55, Class F ساخت زیمنس یا مشابه اروپایی، گیربکس هلیکال با دور مناسب براساس اندازه توربین و توان مصرفی هواده مورد نظر. توربین و شافت از جنس St 37 با سه لایه رنگ اپوکسی، گلدانی ساخت آسیکو با قطعات اروپایی یا ژاپنی، بالن شناور از جنس ST-37 با ضخامت 4 میلی‌متر با روکش فایبرگلاس ضد خوردگی، دارای نشان استاندارد اتحادیه اروپا (CE)

 

قطعات یا متعلقات دستگاه هواده سطحی دور کند

  • موتور 

 موتور سه فاز با کلاس حفاظتی و عایق‌بندی مناسب در شرایط مختلف آب و هوایی انتخاب می‌گردد.

  • گیربکس

گیربکس از نوع خورشیدی یا هلیکال با راندمان بالا، صدای کم، نسبت دور در محدوده 35 تا 45 و اتصال مستقیم. حجم بسیار کوچک این گیربکس‌ها با توجه به نحوه و شکل قرارگیری دنده‌ها در طبقات مختلف باعث گردیده تا ابعاد گیربکس حتی تا حدود یک چهارم گیربکس‌های طبقاتی با توان مشابه بوده و انتقال نیرو به صورت متوازن بین دنده‌ها تقسیم گشته و استهلاک تا حدود زیادی کاهش پیدا کند و نهایتا دوام و استحکام گیربکس بالا رود.

  • محور (شافت)

این بخش انتقال گشتاور با توجه به توان انتقالی محاسبه گردیده و از فولادهای مناسب انتخاب و پس از ماشین‌کاری جهت رسیدن به حداکثر عمر و کمترین میزان ارتعاش در یک سیستم یاتاقان‌بندی متناسب و موثر نصب می‌گردد. در این سیستم فاصله روتور چرخشی (توربین) با اولین پایگاه باتاقان در کمترین میزان ممکن بوده که خود باعث ایستابی مکانیکی بالا گردیده و عمر طولانی سیستم را تضمین می‌نماید.

  • پروانه (توربین)

توربین‌های هوا با شکل هندسی پیشرفته و به صورت مخروطی میزان اختلاط اکسیژن بالا را تضمین نموده و از جنس کربن استیل بوده که پس از سندبلاست با پوشش سه لایه عرضه می‌شوند. لایه اول این پوشش از رنگ زینک‌ریچ و پوشش دوم از رنگ کول تار و پوشش سوم از رنگ اپوکسی یا پلی‌اورتان در مجموع با حداقل 225 میکرون ضخامت حفاظت کامل در برابر خوردگی را برای زمان‌های طولانی تضمین می‌نماید.

 

سایر مشخصات و جداول فنی هواده های سطحی آسیکو در بخش دانلود سایت قابل دانلود است.