محصولات آسیکو

میکسر اختلاط تند (Falsh Mixer)  آسیکو

در فرآیند تصفیه آب و فاضلاب، فرآیند انعقاد یکی از روش‌‌های معمول است که در ابعاد مختلف به کار می‌رود. هدف اصلی از کاربرد این فرآیند بهبود کارایی حذف ذرات معلق مولد کدورت در حوضچه‌های ته‌نشینی است که به دنبال آن از فیلتراسیون برای صاف‌سازی و شفاف کردن آب استفاده می‌شود. در سال‌های اخیر از فرآیند انعقاد به طور گسترده برای حذف نه تنها کدورت بلکه برای سایر آلاینده‌‌های آلی و غیرآلی استفاده گسترده‌ای انجام می‌پذیرد.

ملاحظات طراحی فرآیند انعقاد و فلاش میکسر

طراحی فرآیند انعقاد مستلزم موارد ذیل است:

  1.  انتخاب نوع مواد منعقد کننده و کمک منعقد کننده و مقدار مناسب

  2. طراحی حوضچه‌های اختلاط سریع و لخته‌سازی

  3.  طراحی میکسر مناسب جهت انجام عمل اختلاط

در شرايط ویسکوزیته تا 10،000 CPS، شافت با يک کوپلينگ الاستيک به خروجي گيربکس وصل شده است. ميکسرهاي سريع با 120-30 دور در دقيقه توليد مي‌شوند.

قطعات سازنده میکسر

  • موتور

موتور سه فاز، فلنچ شده و  منطبق با  DIN 42677T1 مي‌باشد. کلاس‌ حفاظت و عايق‌بندي با توجه به شرايط عملياتي انتخاب می گردد. موتور با  اتصال مستقيم به گيربکس وصل مي‌شود.

  • گيربکس

گيربکس دو طبقه يا سه طبقه است، با نوع فلنچ شده و عمودي هم محور است. اين نوع گيربکس‌ها با توجه به مشخصات مکانيکي مناسب انتخاب شده است. و معمولا دارای سرویس فاکتور بالای 2 انتخاب می گردد زیرا به صورت دائم کار هستند.

  • گلدانی یا فانوسی میکسر

فانوسی یا گلدانی جهت مهار بارهای محوری و شعاعی بین گیربکس و شافت نصب می گردد و از آسیب دیدین گیربکس جلوگیری می کند. کوپلينگ فقط براي ميکسرهای بزرگ استفاده مي‌شود. براي انواع کوچک شفت (محور، پروانه) به طور مستقيم به گيربکس متصل مي‌شود.

  • محور (شفت)

طول و قطر شفت با توجه به نيازهاي کاربري محاسبه و انتخاب مي‌شود و اين بخش تنها از فولاد ضد زنگ بعد از تابگیری و تراشکاری ساخته می شود.

  • پروانه

پروانه از نوع توربيني با چهار تيغه‌ معمول است. قابلیت ساخت ملخ و يا انواع ديگر پروانه‌هاي خاص نيز وجود دارد.