محصولات آسیکو

پکیج کلرزنی و تزریق مواد شیمیایی آسیکو 

 

شرکت مهندسی آسیکو انواع پکیج های تزریق مواد شیمیایی و کلرزنی را با استفاده از دوزینگ پمپهای اروپایی طراحی و ارائه می نماید. برای ساخت پکیج های تزریق مواد شیمیایی این شرکت از پمپ تزریق ETATRO ایتالیا، پمپ تزریق SERA آلمان، پمپ تزریق PROMINENT آلمان به همراه میکسرهای دینامیکی استفاده می نماید.

پکیج تزریق کلر: یا استفاده از ترکیبات کلر یکی از رایج ترین روشهای گندزدایی و از بین بردن پاتوژنهای بیماری زای موجود در آب و پسابهای تصفیه شده می باشد.

 

با توجه به لزوم گندزدایی آب آشامیدنی و پسابهای تصفیه شده  و آبهای صنعتی، شرکت مهندسی آسیکو اقدام به ساخت پکیج های آماده کلرزنی با ظرفیت های مختلف نموده است.

کلر علاوه بر گندزدایی می تواند به منظور کنترل بوها، بالکینگ لجن تصفیه خانه های فاضلاب، کف کردگی لجن و عوامل مزاحم (مثل پشه های ریز) نیز استفاده گردد .همچنین ترکیبات کلر اغلب به خاطر در دسترس بودن، کارآیی، راندمان بالا، هزینه های نسبتا پایین، قابلیت اعتماد و نیز پایداری باقیمانده های کلر نسبت به سایر گندزداها ترجیح داده می شود.

ادامه مطلب ...

کلر یک اکسیدکننده قوی است که به سرعت با مواد سلولی واکنش داده و از طریق آسیب به اسیدهای نوکلئیک و غشاهای سلولی باعث غیرفعالسازی باکتری ها و از طریق آسیب پوشش پروتئینی و اسیدهای نوکلئیک باعث غیرفعالسازی ویروسها می گردد.

ترکیبات کلر

عمده ترین ترکیباتی که به عنوان منابع معمول کلر مورد استفاده قرار می گیرد، عبارتند از گاز کلر، محلولهای هیپوکلریت سدیم و هیپوکلریت کلسیم.

هیپوکلریت سدیم که به آن مابع سفیدکننده نیز گفته می شود حاوی12/5   تا 17 درصد کلر می باشد.

هیپوکلریت کلسیم یا HTH از طریق واکنش هیپوکلریت  سدیم با کلرید سدیم یا از طریق افزودن مستقیم کلر به آهک هیدراته تولید می شود و سپس به شکل پودر یا گرانول دارای 65 تا 70 درصد کلر در بازار به فروش می رسد.

 

مشخصات فنی پکیج های کلرزنی ساخت آسیکو

طراحی و ساخت پکیج کلرزنی بستگی به پارامترهایی همچون دبی آب یا پساب مورد نظر، کیفیت آن از نظر مقدار مواد آلی، pH، دما، میزان کدورت، میزان آلودگی میکروبی، نوع و میزان مقاومت پاتوژن ها و همچنین نوع مصرف آب یا پساب دارد .از آن جایی که هیپوکلریت کلسیم ابتدا باید به صورت محلول تهیه گردد، لذا نصب میکسر با دور نسبتا بالا جهت انحلال آن امری ضروری است.

 

پکیج کلرزنی  آسیکو شامل تجهیزات زیر می باشد:

 

- پمپ تزریق (دوزینگ پمپ) دیافراگمی، پیستونی و سلنوئیدی  ساخت ALLDOS  آلمان و ETATRON ایتالیا با ظرفیت های مختلف

 

- تجهیزات آماده سازی شامل میکسر مجهز به شاسی فلزی  و مخازن با ظرفیت های 200، 350،500  و 1000 لیتری به صورت تکی و دوبلکس و الکتروموتور متناسب

 

- تجهیزات جانبی مخزن شامل تابلو برق مجهز به دو کنتاکتور سه فاز و رله و کلید ON/OFF، لول سوئیچ جهت جلوگیری از کارکرد بدون آب پمپ، تعدیل کننده ارتعاش (Pulsation Damper) و شیر اطمینان.

 

برخی کاربردهای پکیج های کلرزنی

 

-گندزدایی آب آشامیدنی

 

- گندزدایی و جلوگیری از رشد جلبک در برج خنک کننده

 

- گندزدایی پساب تصفیه شده تصفیه خانه فاضلاب صنعتی و بهداشتی

 

- گندزدایی آب در خطوط تولید و شستشوی صنایع غذایی

 

- جلوگیری از پدیده بالکینگ یا حجیم شدن لجن در تصفیه خانه های فاضلاب

 

- پیش کلرزنی آب به منظور جلوگیری از رشد میکروارگانیسم ها در واحدهای تصفیه و فیلتراسیون تصفیه خانه های آب آشامیدنی